Dyzelinių ir kitų, gamtą teršiančių automobilių vairuotojai netrukus gali susidurti su problemomis. Planuojama neleisti tokiems automobiliams įvažiuoti į miestų centrus, o nepaklususius – bausti.

Vyriausybė siūlo naują planą dėl oro taršos mažinimo. Pagal jį miestuose turėtų atsirasti „švaraus oro erdvės“ vietose, kurių oras šiuo metu labiausiai užterštas. Šiose zonose norintys apsilankyti labiausiai orą teršiančių dyzelinių automobilių vairuotojai, privalės susimokėti už įvažiavimą.
Panašų pasiūlymą pristatęs Londono meras Sadiq’as Khanas įves „toksinų mokestį“. Nuo spalio mėnesio gamtą teršiančių automobilių vairuotojai už kiekvieną įvažiavimą į labiausiai užterštas zonas nus baudžiami 10 svarų sterlingų bauda.
Projekte numatoma nustatyti laiką, kuomet į švaraus oro erdves dyzelinių mašinų vairuotojai galės įvažiuoti nebaudžiami, jei iš anksto įsigys specialų dienos bilietą. Ministrai neleido savivaldybėms pačioms spręsti, kurias vietas paskirti švaraus oro erdvėmis ir kokias bausmes taikyti prasižengusiems.
Naujas įstatymas galimai galios ne tik dyzeliniams, bet ir kitiems, seniems bei gamtą labiausiai teršiantiems automobiliams.

Facebook komentarai