Daugelis žmonių į signalus, kuriuos jų kūnas siunčia norėdamas perspėti apie įvairius sutrikimus, nereaguoja.

Taip nutinka ir krūties vėžio atveju. Į pačius mažiausius organizmo pakitimus daug dėmesio kreipti nereikia, tačiau jų ignoruoti taip pat nevalia, rašo awarenessremedies.com Kalbant apie krūties vėžį, pasirūpinimas savimi pastebėjus pirmuosius ankstyvus šios klastingos ligos požymius ne tik padės greičiau ją sustabdyti, bet ir prailgins gyvenimo trukmę. Štai pagrindiniai požymiai, kurie turėtų priversti jus kuo greičiau registruotis vizitui pas gydytoją.

 

Sumažėjęs svoris

Nors daugelis moterų apie tai svajoja, be jokių pastangų sumažėjus skaičiui svarstyklėse reikėtų nesidžiaugti, o šiek tiek sunerimti. Vienas pirmųjų krūties vėžio simptomų – staigus 5 kg ar didesnis svorio netekimas.

Nuovargis

Jėgų trūkumas ir nuovargis po sunkios darbo dienos ar kelių įtemptų parų yra gan įprastas reiškinys. Rizika sveikatai atsiranda tuomet, kai nuovargis tampa nuolatinis ir jis neišnykta net po kelių dienų ramaus poilsio.

Kraujavimas

Bet koks kraujavimas ar kraujavimas tuomet, kada tai neturėtų vykti, yra rimčiausias sveikatos sutrikimo ženklas. Krūties vėžio pacientams dažniausiai ima kraujuoti speneliai.

Gumbeliai

Dauguma įvairiose kūno vietose atsirandančių gumbelių yra nepiktybiniai, tačiau tai nereiškia, jog kiekvieną jų reikėtų ignoruoti. Metai iš metų kartojama, kad gumbeliai krūtyse yra vienas iš krūties vėžio ženklų, tačiau jie taip pat gali būti įvairių infekcijų ir cistų priežastis.

Pakitusi odos būklė

Pakitus krūtų odos būklei, jai paraudonavus, atsiradus opoms, išvaizdai primenant celiulitą, reikėtų kuo skubiau pasirodyti gydytojui.

Įdubęs spenelis

Apžiūrint savo krūtis labai svarbu nepamiršti ir spenelių. Pakitus jų formai, jiems įdubus reikėtų nedelsti ir apsilankyti pas medicinos profesionalą.

Skaudančios krūtys

Ankstyvose vėžio stadijose skausmas nėra dažnas požymis, tačiau ligai progresavus krūtys tampa jautrios, jas skauda vos tik lengvai palietus. Tiesa, šio požymio svarbu nesupainioti su krūtų skausmu, atsirandančiu prieš susergant mėnesinėmis. Krūtų dydžio pokyčiai Pastebėjus, jog pasikeitė krūtų forma, vėžį galima aptikti dar labai ankstyvose jo stadijose. Kuo skubiau į gydytoją kreiptis patariama tuomet, jei viena ar abi krūtys ištino, pakito jų tūris. Išskyros iš spenelių Kartais iš spenelių pasirodančios išskyros nėra labai didelė problema ir po kelių dienų išnyksta savaime, tačiau teigiama, jog tai – vienas iš krūtų vėžio simptomų. Jei iš spenelių pasirodžiusios išskyros skleidžia nelabai malonų kvapą, sunerimkite.

Facebook komentarai