Apie trys milijonai Europos Sąjungos piliečių po „Brexit“ susidurs su papildoma biurokratija – tik šiai Jungtinės Karalystės gyventojų grupei teks gauti naujos formos dokumentus.

Greičiausiai tai bus ES piliečio identifikavimo kortelė, nors galutinis sprendimas dar nepriimtas.
„Dar neapsispręsta, kokie dokumentai tai bus, viskas bus įgyvendinta etapais. Aišku viena – nauji ES piliečių dokumentai bus, jie padės imigracijos kontrolę vykdyti“, – sakė vidaus reikalų ministrė Amber Rudd.
Be to, naujieji dokumentai ateityje leistų atskirti, kurie imigrantai iį ES valstybių atvyko iki „Brexit“, kurie – vėliau.
Vidaus reikalų ministerija jau tugsėjį tyliai pradėjo bandomąją programą, kuri leidžia svetimšaliams suteikti nuolatinio rezidento statusą pagreitinta tvarka, mat pagal dabartinius tempus jį suteikti 3 milijonams europiečių prireiktų net 140 metų.
JK valdžia spalio pradžioje paskelbė, kad po „Brexit“ teisę šalyje turės pasilikti visi iki pasitraukimo atvykę ES piliečiai – ne tik tie, kurie gyvena ilgiau nei 5 metus ir automatiškai įgijo teisę gauti rezidento statusui, bet ir gyvenantys trumpiau.
Šiuo metu yra pateikta 100 tūkst. prašymų šiam statusui suteikti.
Atsakinėdama į parlamentarų klausimus pirmadienį A. Rudd pranešė, jog yra poreikis naujos schemos, reglamentuojančios sezoninių žemės ūkio darbuotojų atvykimo tvarką, ministrė taip pat paraginta iš imigracijos apskaitos išbraukti svetimšalius, studijuojančius Jungtinėje Karalystėje.

Facebook komentarai